Rental Terms

Sürücü Bilgisi

Sitemizden rezervasyon aşamasında araç detayları sayfasında belirtilen sürücü yaşı ve ehliyet yılı şartlarına uygun kişiler sürücü olarak tanımlanabilir. Sürücü ve ek sürücülerden araç teslimi esnasında ehliyet aslının ibrazı ve kiralama kontratının imzalanması istenir. Kiralama kontratında belirtilmeyen kişilerin, aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek hasarlarda kasko ve sigorta geçersiz kalır. Böyle bir durumda oluşan tüm masraflar, cezalar, değer kayıpları vb. kontratta imzası bulunan ve aracı kiralayan asli kişi tarafından ödenir. Aracı kiralayan kişi bu durumu peşinen kabul etmiştir ve itiraz hakkı bulunmamaktadır.  

Kiralama Süresi

Minimum araç kiralama süresi 72 saat (3 gün) dir. Aylık veya daha uzun vadeli kiralamalar için çağrı merkezimizi 0850 532 79 29 arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kira iadesi sürecinde olası gecikmeler durumunda:

Olası gecikme durumlarında çağrı merkezimize bilgi vermeniz gerekmektedir.

2 saati aşan gecikmelerde veya gecikmenin zamanında haber verilmediği durumlarda cezai bedel olarak geçerli gün araç kira bedeli tahsil edilir.

Yakıt

Araçlarımız adil yakıt politikası uygulanır teslim edildiği gibi iade alınır eksik yakıt tespiti halinde bu tutar aracı kiralayan tarafından ödenir. Bu uygulamamız müşterilerimizi olası yanlış hesaplara karşı korumak amacıyla uygulanır.

Araç Teslimi

Teslim Alma: Araç teslimi rezervasyonun formunuzda belirtilen lokasyon da yapılır.

Havalimanı: Havalimanı teslimlerinde havalimanı içerisinde teslimat personelinin sizlere bildirdiği lokasyon geçerlidir. Teslim saatinden önce mail adresinize ve telefonunuza aracın hazır olduğu konum ve personel iletişim bilgisi gönderilir. İniş saatiniz vermiş olduğunuz uçuş numarasına göre takip edilir. Bagaj alma süresi göz önünde bulundurularak havalimanında hazır beklenir.

Adresten Teslim Alma ve Adrese Teslim Etme: Aracınızı belirli bir adresten teslim almak istediğinizde en yakın şubemiz veya bayimize olan uzaklığı 10 km den fazla olduğu durumda ekstra teslim ücreti uygulanır. Bu ücretin belirlenmesi için çağrı merkezimiz sizinle e-mail veya telefon ile iletişime geçecektir.

Sigortalar ve Güvenceler

Sigorta detayları kiralama sözleşmesinde ve internet sitemizde Ekstralar ve Fiyata dahil olanlar sayfasında açık olarak belirtilmiştir. Aşağıda tüm sigorta seçeneklerinin açıklamalarını inceleyebilirsiniz. Sigorta uygulaması, kiraladığınız mevkii ve araca göre farklılıklar gösterebileceği için rezervasyon aşamasında, rezervasyon onay belgeniz veya kiralama sözleşmesinde belirtilen maddeler geçerlidir.

Kiralama Kaskosu: Araçlarımız kaza, çarpma, çalınma gibi durumlara karşı muafiyetli kasko kapsamındadır. Diğer durumlar için Mini Hasar Paketi seçeneklerini gözden geçiriniz.

Mini Hasar Paketi: Lastik yırtılması, cam kırılması, far kırılması gibi polis raporu tutulamayan durumlarda sizi koruma altına alır. Mini Hasar paketinin dahil olup olmadığı ve detayları rezervasyon aşamasında belirtildiği gibidir.

Ferdi Kaza Sigortası: Sürücü ve araç içindeki kişileri sigorta limitleri dâhilinde güvence altına alan bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortası poliçesinde detayları belirtilir.

İhtiyarı Mali Mesuliyet Sigortası: Zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigortasına ilave üçüncü şahıslara karşı belirlenmiş limitler çerçevesindeki zararları kapsayan sigortadır. Zorunlu trafik sigortası poliçesinde detayları belirtilir.

Trafik Cezaları

Araç plakasına yazılmış radar, otoyol ve köprü kaçak geçiş vs. cezaları ilgili kurum tarafından tarafımıza bildirilir. Belirli tarih ve saat de cezanın size ait olduğu anlaşılması durumunda tarafınıza ilgili belge e-mail ile iletilir. Ödemenizi bu belgede belirtilen süre içerisinde ve hesap numaralarına ödemeniz talep edilir veya kredi kartınızdan tahsil yoluna gidilir. Ceza tutarının ödenmemesi durumunda kiralama sözleşmeniz, kimlik bilgileriniz ve ceza tebligatı ile birlikte anlaşmalı hukuk bürolarına devredilerek yasal takip işlemi adınıza başlatılır.

Kilometre Kullanım Sınırları

Araçlarımız adil kilometre kullanım prensibine göre kullanılır. Kilometre kullanımı için asıl detaylar rezervasyon aşamasında "fiyata dahil olanlar" başlığı altında net olarak belirtilmiştir. Daha fazla kullanımlar için çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Kilometre aşım ücreti 0,15 euro dan başlar araç sınıfına göre değişir.

Ödeme Koşulları ve Güvenlik

Araç kira ücreti, ek ürün ve hizmet ücretleriyle birlikte teminat tutarı kira başlangıcında kiracının şahsına ait kredi kartından veya nakit olarak peşin olarak tahsil edilmektedir. Kiralama sonunda oluşabilecek ücret farklılığına göre kredi kartından tahsil veya iade gerçekleştirilmektedir. Kiracının şubemizde bizzat bulunması gerekmekte ve ek sürücü veya farklı kişiye ait kredi kartı kabul edilmemektedir. 

Teminat Ücreti: Araç kira ücreti dışında bazı durumlar da teminat(depozito) da istenebilir. Araç gruplarına göre rezervasyon adımlarında İSTENENLER başlığı altında belirlenmiş teminat tutarları kiralama başlangıcında kiracının şahsi kredi kartından tahsil edilmektedir. Tahsil edilen bu teminat tutarları, aracın size teslim edildiği gibi geri alınması durumunda tamamen iade edilmektedir. 

Güvenlik: 
Rezervasyonunuzu daha güvenli yapabilmeniz için www.lenacars.com SSL güvenlik sertifikası kullanmaktadır.

Rezervasyon, Sözleşme ve Değişiklik

Web sitemizden veya Çağrı merkezimiz üzerinden yapılan rezervasyonlar: Rezervasyonunuz onaylandıktan sonra ve geliş tarihinizden önce araç grubu, rezervasyon tarihini değiştirebilir, ek ürün ekleyebilir ve çıkarabilirsiniz. Bazı değişiklikler, fiyat farklılıklarına neden olabilir. Alış şube değişikliği yapılmak istenmesi durumunda mevcut rezervasyonun iptal edilip yeni bir rezervasyon yapılması gerekmektedir. Yeni rezervasyonunuzda maalesef bir önceki rezervasyonunuzdaki fiyatlar geçerli olmayacaktır. 

Kiralama Erken İade: 
Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından önce iade edilmesi durumunda fiyat, araç farklı bir rezerrvasyonda kullanılabilecek durumdaysa, farklı bir rezervasyon sistemde varsa, 1 günlük erken iade cezası kesilerek araç erken iade alınır. Ancak rezervasyon yoksa araç boşta kalacağı için kalan kira günleri iadesi olmaz. Böyle hallerde çağrı merkezimize bilgi vermeniz halinde yardımcı olmaya çalışılacaktır.

Kiralama Uzatma: 
Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından daha uzun süre kiralama talebinin olması durumunda sistem tarafından fiyat tekrar hesaplandıktan sonra oluşacak ilave ücret, kiralama başlangıcında ibraz edilen ödeme yöntemi ile tahsil edilir. 

No-Show Uygulaması: 
Rezervasyonda belirtilen teslim alma saatinde veya verdiğiniz uçuş numarasının kontrolü sonrası uçağınızın iniş saatinden sonra aracın teslim alınmaması durumunda, araç 1 saat bekletildikten sonra No-show durumuna geçecek ve hiçbir gruptan araç garanti edilemeyecektir. No-show durumundaki rezervasyonunuz, 2 saatin sonunda iptal olacaktır. 


İptal ve İade Uygulaması: 

Rezervasyonunuzu teslim alma saatinize 24 saat kalaya kadar ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz. Gerekçe belirtmeksizin yapılan iptallerin tekrarı durumunda müşteri kaydınız sistemimizde olumsuz müşteri portföyüne alınır ve sonraki kiralama ihtiyaçlarınıza olumlu yanıt verilmez. 

Ön ödeme online kredi kartı yöntemi ile yapılmış ise iptal işlemiyle birlikte banka üzerinden iade işlemi yapılır. Genellikle 3 iş günü içerisinde ödemeyi gerçekleştiren kredi kartına iade yapılır.
Müşteri tarafından banka transferi ön ödeme yapılmış ise Türkiye’de ki bir TL hesabına rezervasyonun oluşturulduğu günün kuru baz alınarak TL para iadesi gerçekleştirilebilir. 

Ön ödeme tutarı sadece Türkiye’de Garanti Bankası döviz hesaplarına kesintisiz iade edilebilmektedir. Banka koşullarının firma ya da müşteri menfaatleri aleyhine değişmesi durumunda bu iade yöntemi gerçekleştirilemez.

Yurt dışına para iadesi istenmesi durumunda banka ve finans kuruluşlarının talep ettiği EFT, Havale, Muhabir Banka ücretleri iade bedelinden düşülür.

LenaCars iade edilmesi istenen tutarı talep edilmesi durumunda indirim kodu olarak müşterinin sistemde kayıtlı olan hesabına aktarabilir. Bu indirim kodu yalnızca daha önce rezervasyonu oluşturan kişi tarafından tek bir seferde kullanılabilir.

Diğer Önemli Hususlar

Kiralamaya ait tüm ücretler, kiracının şahsına ait finansal kurumlar aracılığı ile tahsil edilmektedir. Sanal kart, debit kart geçerli değildir.

Herhangi bir hasar durumunda, sigortanızın geçerli olabilmesi için, acil yardım hattına ihbarda bulunmanız ve aracınızı kaza yerinden hareket ettirmeden Trafik Polisi ya da Trafik Jandarma ekiplerine haber vermeniz ve “Polis Raporu ile birlikte Alkol Raporu” almanız gerekmektedir. Maddi hasarlı trafik kazalarında kaza yapan kişiler kazanın oluş şekli konusunda anlaştıkları takdirde “Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı” da düzenlenebilir.

Aracın çalınması durumunda polis aranarak “Hırsızlık Tespit Tutanağı” alınmalıdır. Alınan raporla birlikte aracın anahtarı tarafımıza teslim edilmelidir.

Aracınızla bir kaza geçirmeniz, aracın çalınması, arızalanması, lastik patlaması ve her türlü acil yardıma ihtiyaç duyduğunuz durumda, 7 gün 24 saat, tüm Türkiye’de hizmet veren +90 850 532 79 29 numaralı “Acil Yardım” hattımızı arayabilirsiniz.

Yurtdışına Çıkış Hiçbir sigortamız Türkiye sınırları dışında geçerli olmadığı gibi, araçlarımızın Türkiye sınırları dışına çıkarılması da yasaktır. Lütfen teslimat formunu ve sözleşmenizi kontrol ediniz.

Araç kiralama rezervasyonunuz araç grubuna konfirme edilmiş olup herhangi bir marka ve/veya model garantisi verilmemektedir.

Kiralayan; sağlam ve iyi durumda teslim aldığı araçta, kullanım hatası ve/veya dikkatsizlik, tedbirsizlik vb. nedenlerle (sayılanlarla sınırlı olmaksızın, hatalı vites değiştirilmesi nedeni ile şanzıman arızası, uyarı ışığı yandığı halde aracın kullanılmaya devam edilmesi nedeniyle oluşacak hasarlar, aracın altının vurulması suretiyle ortaya çıkan hasarlar, lastik ve jant gibi aksamlara zarar verilmesi, yakıttan kaynaklı arıza ve hasarlar vb.) oluşan her türlü mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanları ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Bu mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanlar kasko ve güvenceler kapsamı dışındadır.

Kış lastiği opsiyonu ek ürün olarak sunulmakta ve ücrete tabii bir hizmettir. Kış lastiği bölge ve şubeye göre değişkenlik göstermekte olup, stoklarla sınırlıdır.

Tüm araç grupları ve yurt içinde ikamet eden müşterilerimiz için yaptığınız rezervasyonun kesinleşip, aracınızı alabilmeniz için ilk kiralama gibi bazı durumlarda finansal analiziniz* talep edilebilir. Finansal analiz raporunuzun LenaCars kiralama kriterlerine uygun olması gerekmektedir. Finansal analinizi +90 850 532 79 29 numaralı çağrı merkezimizi arayarak yaptırabilirsiniz.

*“Finansal analiziniz, www.findeks.com üzerinden T.C. kimlik numaranız ve T.C bankalarında kayıtlı olan GSM numaranız ile yapılabilmektedir. Sorgulamada bu bilgiler alındıktan sonra T.C bankalarında kayıtlı olan GSM numaranıza gönderilen mesajı onaylamanız gerekmektedir."

Whatsapp Telefon