Hakkımızda


 Hakkımızda

LenaCars markası, Türkiye’nin dört bir yanında araç kiralama ve 2.el araç ve kiralama sektörüne dair yapılan detaylı fizibilite ve araştırmaların sonucunda 2018 yılında “otomobilde en güvenli rotayı” siz değerli müşterilerine çizmek üzere kurulmuştur. Şirket kurucuları hem akademik hayatta hem de profesyonel iş hayatında ulusal ve uluslararası başarılı bir geçmişe ve birikime sahiptir.  LenaCars’ın temel işi; sizin yanınızda, sizden birisi olarak bireysel ya da kurumsal araç alım, satım, kısa ve uzun dönem kiralama ihtiyaçlarınıza en doğru çözümü üretmektir. İnternet, hayatımızın içinde gündelik yaşantımız ve ihtiyaçlarımızın çözüm noktası olsa da, 2.el otomobil araştırma, bulma ya da araç kiralama süreci hala çok sancılıdır. Bu süreci sizler için profesyonelce ele alıp öncelikle ihtiyaç analizini yapıyor, sizin için ihtiyacınıza uygun en doğru aracı belirliyoruz. Eğer varsa mevcut aracınızı en doğru değerleme ile güvenli şekilde satmanızı, araç satın almanızı, ya da en uygun fiyat ve güvenle araç kiralamanızı sağlıyoruz. Siz değerli müşterilerimiz için araç alımı, satımı ya da kiralama konusunda gerekli tüm adımları titizlikle takip ediyor ve memnun olmanız için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. 

LenaCars markası bebek ve çocuk yayıncılığı konusunda uzmanlaşmış Lena Mama Yayıncılık Ticaret A.Ş.'nin tescilli markasıdır. Yönetim ofisi Ataşehir Brandium Residence R5 Blok'ta, ikinci el alım satım ofisi işe İstanbul Anadolu Yakası'nın en prestijli otomobil ticaret merkezi olan Otostat içerisinde bulunmaktadır.

Kurucularımız

Dr. Funda Lena Nazik

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünde dereceyle ve Ekonomi ve İstatistik alanında  2 ödülle tamamladı. 2007-2012 yılları arasında müzik endüstrisinde kendi prodüksiyon şirketini yönettikten sonra 2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesinde doktora eğitimine başladı. 2017 yılında doktora programından birincilikle mezun oldu. 2015 yılında KREKSA Araştırma ve Danışmanlık şirketini, 2018 yılında bebek ve çocuk kitapları yayımlayan Lena & Mama Yayınevi'ni kurdu. Yayınevi bünyesinde gerçekleştirdiği Annelerden Masallar projesiyle 2019 yılında Lions Türkiye Konfederasyonu'nun Fark Yaratan Kadın Girişimci ödülünü aldı. Bir yandan İstanbul Bilgi Üniversitesinde verdiği lisans ve yüksek lisans dersleri ve bağımsız araştırma/danışmanlık faaliyetleriyle akademik kariyerine devam ederken bir yandan Lena & Mama Yayıncılık ve LenaCars şirketlerini yönetmektedir. 2020 yılının Ocak ayında ÇEKSEM Serbest Meslek Mensupları Derneği'ne başkan olarak seçilmiştir. 

Selçuk Nazik

Lisans eğitimini ekonomi alanında tamamladıktan sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesin’de MBA derecesi almış ve daha sonra eğitimine ABD’de devam etmiştir. Cornell Üniversite’sinde “Stategic Marketing Management” programını başarıyla tamamlamıştır. İş hayatına Erikli & Nestle Waters şirketinde adım atmış ve gıda, içecek sektörlerinde 10 yıl çalışmıştır. Daha sonra profesyonel kariyerine otomotiv sektöründe devam etmiş, Operasyon & İş Geliştirme Md., Satış Md. ve Genel Müdür pozisyonlarında önemli deneyimler edinmiştir. Görevde bulunduğu süre içerisinde Türkiye’nin dört bir yanında araç kiralama şirketleri, otomobil yetkili satıcıları ve kurumsal 2.el şirketlerini ziyaret etmiş ve bu gözlemleri doğrultusunda LenaCars markasını değerli eşiyle birlikte kurmuştur. 


Whatsapp Telefon